انواع گریه نوزاد(۱)

Untitled-666669

انواع گریه نوزاد(۱)
۱٫ گریه خواب
اگر کودک هنگام گریه کردن دستهایش را به سمت چشم ها برده و چشم های خود و نواحی اطراف بینی را بمالد، می خواهد به مادر خود ثابت کند که خوابش می آید. در این حالت کودک کلافه است و به سر و صورتش می زند. در واقع کودک به صورت آهسته و یکنواخت، ناله می کند و گریه او همراه با بی حوصلگی است.
۲٫ گریه گرسنگی
اگر نوزاد به هنگام گریه کردن، دست خود را مشت کرده و به سمت دهان خود ببرد، با این حرکت در واقع گرسنگی خود را اعلام می کند. در سنین بالاتر از نوزادی و قبل از سه سالگی کودک به هنگام گرسنگی انگشت خود را می مکد. در سنین بالای سه سالگی مکیدن انگشت توسط کودک می تواند نشانه نیاز عاطفی باشد و به علت گرسنگی نیست.
۳٫ گریه ناشی از کولیک نوزاد(قولنج نوزاد)
بعضی از نوزادان و مخصوصا نوزادان نارس دارای مشکل گوارشی هستند و به دلیل نارس بودن دستگاه گوارش، و عدم هضم غذا دچار شکم درد می شوند و گریه می کنند. این نوزادان معمولا بعد از خوردن شیر با حالت بیقراری و اشک و فریاد گریه می کنند. برای رفع این حالت مادر باید نوزاد را به شکم روی دست بخواباند و به آرامی با کف دست ستون فقرات نوزاد را ماساژ دهد.
۴٫ گریه ناشی از گرما
اگر کودک هنگام گریه کردن فریاد بزند و صورتش قرمز شود، این گریه می تواند ناشی از گرما باشد که با کم کردن لباس نوزاد معمولا این گریه برطرف می شود. بهتر است دمای اتاق کودک ۲۲ تا ۲۵ درجه سانتیگراد در بهار و تابستان، و ۲۵ تا ۲۸ درجه سانتیگراد در پاییز و زمستان باشد.
۵٫ گریه ناشی از سرما
وقتی نوزاد احساس سردی کند، آراو و بدون سرو صدا گریه می کند، در این حالت نوزاد گریه بارزی ندارد و با انقطاع صدایی شبیه گریه ایجاد می کند.ادامه دارد…….

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم