بوی رمضان می آید …

Untitled-3

بوی رمضان می آید …
تنها دو روز تا ماه رمضان و بهره وری از فیض معنوی و تاثیرات مثبت روزه داری باقی مانده در این مدت با رعایت برخی تدابیر طب سنتی به آسانی روزهای گرم ماه مبارک رمضان را سپری کرده و از فواید آن بهره‌مند شوید.رمضان حال و هوای خاص معنوی، اثرات جسمانی بسیار زیادی داردو در مطالعات متعددی نقش موثر روزه داری در بهبود بیماری‌های مختلف نشان داده شده است.دو روز تا شروع ماه مبارک رمضان باقی مانده و بسیاری از افراد نگران روزه داری سخت و ضعف بدنی به خصوص عطش و تشنگی خود در فصل گرما هستند، اما با رعایت برخی تدابیر طب سنتی و سبک زندگی سالم می‌توان جسم را آماده روزه داری کرد و در ماه مبارک رمضان از فیض معنوی و آثار جسمانی روزه داری بهره برد.
این وعده را در روزهای باقی مانده حذف کنید
در ماه مبارک رمضان وعده ناهار حذف می‌شود و به همین دلیل باید به تدریج حجم غذای مصرفی در وعده‌های ناهار را با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان کم و غذاهای سبکتر میل کرد.در مدت باقی مانده تا ماه رمضان باید ناهار را سبکتر کرد و به جای آن صبحانه‌ها مواد مقوی بیشتر مصرف شود همچنین به هیچ وجه نباید وعده صبحانه را حذف کرد همانگونه که در ماه مبارک رمضان سحری نقش مهمی در روزه داری دارد.
ساعت صرف صبحانه در مدت باقی مانده تا ماه رمضان
علاوه بر مصرف مواد مغذی و مقوی بدن در این وعده باید صبحانه را در ساعت اولیه صبح مصرف کرد و از میل کردن این وعده در ساعت ۹ یا ۱۰ خودداری کرد همچنین بهتر است صبحانه به ساعات سحر نزدیک شده و در ساعت ۶ یا نهایتا ۷صبح این وعده را میل کرد. همچنین باید از مواد شیرین کننده طبیعی نظیر عسل، خرما، کشمش، شیره خرما و توت خشک در میان وعده ها و به میزان دوبار در روز استفاده شود.
تمرین روزه داری در روزهای باقی مانده تا ماه مبارک رمضان
به همین سبب باید تدابیری برای امدادگی جهت یک ماه روزه داری اندیشه شود که یکی از مهمترین آن‌ها تمرین روزه داری پیش از شروع این ماه است.بهتر است در روزهای باقی مانده صبحانه را کامل بخوریم و وعده ناهار را به تدریج حذف کنیم یا حجم از مقدار غذاهای مصرفی روزانه به طور کلی کم کنیم. در مطالب آتی بمب‌های انرژی ،نکات گوارشی و تغذیه ای روزه اولی ها را برای آماده سازی شما همراهان سبز ارائه خواهیم کرد.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم