مرکز علمی آمورزشی
فعالیت های آموزشی - پژوهشی
مرکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی حضرت زهراء (س)
مرکز درمانی تخصصی حضرت زهرا (س)
فعالیت های بازرگانی
فعالیت های بازرگانی
about-us

درباره جامعه گیاه درمانی ایران

با توجه به جنبه های گسترده و جایگاه والای گیاهان دارویی و طب ایرانی ، فعالیت مستمر بخش خصوصی علی الخصوص سازمان های مردم نهاد با استفاده از ظرفیت های فرهنگی – تاریخی و استعدادهای بومی در راستای اعتلای سطح سلامت جامعه و ترویج فرهنگ زندگی سالم ایرانی –اسلامی با احیاء گیاهان دارویی ، روز آمد کردن و توسعه منطقی آن ؛ بعنوان یک ضرورت احساس میگردد.
جامعه اسلامی احیاء گیاه درمانی ایران که مختصرا " جامعه گیاه درمانی ایران " نامیده میشود ، در مورخ 27/5/65 با تصویب اساسنامه ای مفصل مشتمل بر 8 فصل و 30 ماده و با شماره 3159 به ثبت رسمی رسیده است. موسسه غیر انتفاعی جامعه گیاه درمانی ایران را میتوان قدیمی ترین سازمان مردم نهاد نامید که در زمینه احیاء گیاهان دارویی و درمان های طبیعی بصورت رسمی فعالیت میکند. حوزه های خدمت رسانی جامعه گیاه درمانی ایران در نوع خود بی نظیر میباشد که با توجه به اساسنامه ثبت شده ، اهداف و زمینه های فعالیت تعریف شده برای این مجوعه را میتوان مختصرا در قالب موارد ذیل برشمرد :

- معرفی، حفظ اصول حقیقی و فرهنگسازی استفاده صحیح از گیاهان دارویی وطب ایرانی (به موازات اصلاح انحرافات وارده)

- پرورش و تربیت نیروهای متعهد و متخصص از طریق آموزشهای دانشگاهی و ارتباط با دانشگاه های فعال در سطح دنیا

- انجام فعالیت های پژوهشی در زمینه درمان و دارو همچنین صنعتی سازی طرح های تحقیقاتی

- تشکیل مراکز درمانی مدرن با تلفیق استفاده از طب جدید و طب ایرانی

جامعیت حیطه نفوذ اقدامات جامعه گیاه درمانی ایران در فازهای مختلف آموزشی،پژوهشی،درمانی و بازرگانی سنگینی رسالتی که بر دوش این موسسه نهاده شده است را بیش از پیش عیان می نماید.

جامعه گیاه درمانی ایران با بیش از ربع قرن سابقه همواره رویکرد علمی خاص خود را در مواجهه با مسائل مد نظر داشته است. بررسی و آسیب شناسی موشکافانه طب سنتی رایج در ایران و درمان های طبیعی مطروحه در اقصی نقاط دنیا ما را بر آن داشت تا با تعریف و اشاعه رویکرد جدید نسبت به مقوله درمان گامی نوین در جهت خدمت به سلامت جامعه بشریت، برداریم.

جامعه گیاه درمانی ایران را می توان قدیمیترین سازمان مردم نهاد نامید که در زمینه احیاء درمانهای طبیعی بصورت رسمی فعالیت میکند. حوزه های خدمت رسانی جامعه گیاه درمانی ایران در نوع خود بینطیر میباشد. جامعیت حیطه نفوذ اقدامات این موسسه در فازهای محتلف ةموزشی پژوهشی درمانی و بازرگانی سنگینی رسالتی سنگین که بر دوش این موسسه نهاده شده است را بیش از پیش عیان می نماید