علائم ابتلا به زخم معده کدام است ؟

Untitled-10

علائم ابتلا به زخم معده کدام است ؟
درد زخم معده از یک ساعت بعد از غذا خوردن(به دلیل تماس اسید معده با منطقه آسیب دیده) شروع می شود و تا ساعت ها ادامه پیدا می کند.این درد شب ها بیشتر شده و می تواند فرد را از خواب بیدار کند،همچنین در زمان خالی بودن معده بدتر می شود.
درد و سوزش: رایج ترین علائم زخم معده،درد و سوزش پس از غذا از جناغ سینه تا بالای ناف است که به شکل امواج سوزنده می آید و می رود.
سوء هاضمه: زخم معده می تواند سوء هاضمه و درد ناشی از فشار گاز معده ایجاد کند.در این موارد فرد پس از صرف غذا دچار باد گلو یا سکسکه می شود.
حالت تهوع: به دلیل تغییر حجم مایعات فرد دچار حالت تهوع خفیف یا شدید می شود.معمولا در حالت ناشتا حالت تهوع بیشتر اس علائم آنفلوانزا:بیشتر مبتلایان به زخم معده،دچار علایم آنفلونزا مانند خستگی مفرط،کسالت،تب حلت تهوع… می شوند.
کاهش اشتها:درد شدید و ناگهانی که مبتلایان چند ساعت پس از هضم غذا دچار آن می شوند،باعث می شود از غذا خوردن بترسند و در نتیجه اشتهای خود را از دست می دهند
گرسنگی بدون دلیل:مبتلایان به زخم معده به مدت کوتاهی پس از غذا غذا خوردن دوباره دچار گرسنگی شدید می شوند.
کاهش درد:با کم شدن اشتها ،کاهش وزن نیز اتفاق می افتد.قی کردن مکرر پس از صرف غذ نیز می تواند علت دیگر کاهش وزن می باشد.
تغییر رنگ مدفوع: رنگ مدفوع ممکن است ظاهری تیره یا کم رنگ با اثری از خون داشته باشد.
استفراغ خونی:در زخم معده ی پیشرفته،افزایش میزان مایعات در روده باعث استفراغ می شود.ت.سنگینی معده:فرد احساس سنگینی و سیری در معده دارد،شبیه حالتی که پس از مصرف زیاد آب احساس می شود.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم