قهوه‌خورها بخوانند.

Untitled-29874516

قهوه‌خورها بخوانند.
نوشیدن قهوه موجب ترشح آدرنالین می‌شود و هورمون‌های استرس را در بدن آزاد می‌کند. بنابراین پاسخ‌های هیجانی بدن که معمولا در شرایط استرس و ترس بیشتر می‌شوند با مصرف مداوم قهوه تشدید خواهند شد. مصرف قهوه به دلیل وجود کافئین، اعتیادآور است و مصرف زیاد آن موجب افزایش ترشح هورمون استرس یا همان کورتیزول می‌شود. مصرف مداوم آن موجب ترشح دائمی هورمون‌های استرس و هیجان می‌شود که برای بدن پیامدهای منفی خواهد داشت مصرف قهوه موجب تشدید ترشح کورتیزول می‌شود و به خصوص در مواقعی که فرد استرس‌های خفیف دارد، این استرس را تشدید می‌کند. مصرف زیاد قهوه همچنین موجب افزایش حالت خستگی در فرد می‌شود.
۱-مقدار مصرف کافئین را کنترل کنید
در صورتی‌که احساس می‌کنید استرس و خستگی شما پس از مصرف قهوه بیشتر می‌شود و دچار حالت‌های عصبی می‌شوید، مصرف خود را کمتر کنید.
۲- گاهی چای سبز را جایگزین کنید
زمانی که احساس کردید مصرف قهوه موجب افزایش استرس‌ شما می‌شود چای سبز گزینه بهتری نسبت به قهوه است. چای سبز هم دارای کافئین است اما مقدار آن دو سوم کمتر از کافئین موجود در قهوه است. چای سبز موجب کاهش فشارخون و کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و سرطان می‌شود.
۳-هرگز قهوه را جایگزین صبحانه نکنید
همه افراد هنگام صبح برای تنظیم قندخون به مقداری پروتئین نیاز دارند. بنابراین مصرف قهوه به تنهایی برای وعده صبحگاهی کافی نیست.
۴-مصرف شکر و شیرین‌کننده‌های مصنوعی را به همراه قهوه کاهش دهید
کسانی که از شیرین‌کننده مصنوعی همراه با قهوه استفاده می‌کنند ۴۷ درصد بیشتر از دیگران دچار اضافه وزن می‌شوند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم قهوه با قند طبیعی مصرف شود.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم