نوشیدنی های سرشار از آنتی اکسیدان برای کاهش سرعت پیرشدن را بشناسیم

Untitled-3

نوشیدنی های سرشار از آنتی اکسیدان برای کاهش سرعت پیرشدن را بشناسیم
همراهان سبز در مطالب پیشین به آنتی اکسیدان ها وتعبیر کلی ازآن ها پرداختیم،اینک در این مطلب به نوشیدنی های سرشار از آنتی اکسیدان برای کاهش سرعت پیرشدن خواهیم پرداخت.نوشیدن آب میوه ها و سبزیجات یکی از سالم ترین گام ها برای تامین ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن است ضمن این که اثرات قابل توجه ضد پیری نیز دارد.میدانیم که برای جلوگیری از روند پیری هیچ گام قطعی وجود ندارد ولی همراهان گرامی نوشیدن آب میوه و سبزیجاتی را که تا حدی در کاهش سرعت پیری و حفظ سلامت کلی بسیارمؤثرند به شما پیشنهادمی کنیم.
آب هندوانه: نوشیدن آب هندوانه یک راه عالی برای تامین آب بدن و حفظ سلامت پوست است. هندوانه غنی از ویتامین آ برای بازسازی پوست، مرطوب نگه داشتن پوست و مبارزه با خشکی و چین و چروک پوست است.
آب کیوی: آنتی اکسیدان های موجود در کیوی از قبیل ویتامین Cو ویتامین E، برای کاهش آسیب های پوستی ناشی از رادیکال های آزاد بسیار مفید است. ویتامین C موجود در کیوی به تولید کلاژن کمک می کند؛ کلاژن نوعی پروتئین بافت همبند است که سبب استحکام پوست انسان می شود. با افزایش سن تولید کلاژن کاهش یافته و خاصیت ارتجاعی پوست از دست می رود. مواد تحریک کننده کلاژن مانند عصاره کیوی به محصولات مراقبت از پوست اضافه می شوند تا با استحکام بخشیدن به بافت پوست، ظواهر و نشانه های پیری پوست را به تعویق بیندازند.
آب کلم: برگ های کلم غنی از ویتامین K هستند؛ یک ماده مغذی مفید برای جلوگیری از بیماری های قلبی و پوکی استخوان. آب کلم همچنین حاوی مواد معدنی از جمله منگنز، مس، کلسیم، آهن و منیزیم به همراه ویتامین های B۶، B ۱، B ۲، ویتامین E، فیبر و اسیدهای چرب غیر اشباع است.
آب انگور: پوست و دانه های انگور برای سالها در محصولات زیبایی ضد پیری استفاده شده است. انگور حاوی رسوراترول است؛ آنتی اکسیدانی که به مبارزه با نشانه های پیری می رود.
آب انار: این نوشیدنی به کاهش کلسترول بد یا همان LDL کمک می کند ضمن این که راه مفیدی برای مبارزه با چین و چروک های صورت است. نوشیدن آب انار یک راه سالم برای حفظ سلامت مثانه و کلیه ها نیز هست.
آب گوجه فرنگی: حاوی بیشترین میزان آنتی اکسیدانی به نام لیکوپن است. رنگدانه کاروتنوئید و مواد شیمیایی گیاهی موجود در این نوشیدنی منجر به مبارزه با اثرات رادیکال های آزاد می رود. رادیکال های آزاد از عوامل اصلی آسیب به سلول ها و افزایش سرعت پیری هستند.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم