چربی شکمی (۲)

Untitled-11

چربی شکمی (۲)
همراهان سبز پیرو مطلب پیشین که گفتیم چربی شکمی چیست و چه عاملی باعث چربی شکمی می شود ، اکنون در این مطلب به تفاوت چربی های شکمی خواهیم پرداخت.
تفاوت بین چربی شکمی سفت و چربی شکمی نرم چیست؟
دلیل بزرگی و سفت شدن شکم چربی های احشایی (نوعی از چربی بدنی است که در شکم وجود دارد) هستند اما شکمی که نرم است دلیلش چربی های زیرپوستی است که نزدیک به سطح پوست قرار دارند. دلیل بوجود آمدن چربی های زیر پوستی نیز نداشتن ورزش و برنامه غذایی سرشار از چربی و غذاهای فرآوری شده است. خانم ها بیشتر مستعد ذخیره چربی ها به صورت زیر پوستی هستند تا احشایی با این حال وقتی به دوران یائسگی می رسند چربی ها را بیشتر به صورت احشایی ذخیره می کنند.
مقایسه خطرهای چربی های زیر پوستی و احشایی
وجود مقداری چربی زیر پوستی خطری ندارد. اما بیشتر افرادی که مقدار زیادی چربی زیر پوستی دارند مقدار زیادی هم چربی احشایی خواهند داشت که خطرات متعددی را برایشان در پی دارد از جمله بیماری های قلبی و عروقی و دیابت نوع ۲، دلیلش این است که چربی های احشایی مقدار زیادی مولکول ترشح می کنند که با التهاب و مقاومت به انسولین در ارتباط هستند.خطرات سلامتی مرتبط با چربی شکمی حتی اگر اضافه وزن هم نداشته باشیداما درصد چربی شکمیتان بالا باشد همچنان در خطرابتلابه بیماری های قلبی عروقی هستید.
چگونه از چربی های احشایی خلاص شویم؟
کاهش ۵ تا ۱۰ درصد از وزن بدن باعث می شود ۵۰ تا ۴۰ درصد از چربی های احشایی آب شوند. این یعنی خوردن غلات کامل و حذف غذاهایی که قند بالا دارند و فرآوری شده اند. همچنین باید به صورت مرتب ورزش هوازی انجام دهید که ثابت کرده می تواند به از بین رفتن چربی های احشایی کمک کند.اگر شکمی سفت دارید فقط این مورد را به عنوان یک نشانه بدانید، نشانه ای که به شما می گوید هرچه زودتر باید سبک زندگی سالمتری پیش بگیرید

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم